Relvaluba – Oled mõelnud relvaloa omandamisele, kuid pole veel tegudeni jõudnud? Toome siin välja lühidalt ja selged punktid mille järgi saad talitada
+ Tervisetõend relvaloa taotlemiseks
Külasta perearsti ja lase oma tervislik seisund üle kontrollida. Anna arstile teada, et sul on plaanis relvaluba teha. Arst väljastab sulle tervisetõendi, mis tuleb relvaloa taotluse protsessis lisada
+ Psüühilise seisundi hindamine
Psühiaatri kinnitus vaimse tervise korrasoleku kohta on esmatähtis nii endale, kui ka politseile, kes loa väljastab. Sobivaid kohti leidub palju, kuid järjekorrad võivad üpris pikaks osutuda.
+ Esmaabi koolitus
+ Relva Käsitlemise koolitus
Arstid külastatud kuid pole veel laskugi teinud? Kindlasti soovitame pöörduda lasketiirude poole palvega lasta samast relvast millega eksamil tulistada tuleb. Oma ala professionaalid vaatavad relvakäsitlemise üle ja parandavad laskeasendit, annavad nõu kuidas täpsemini lasta ja millele rohkem tähelepanu pöörata. Saab võtta ka ‘pakette’ kuid meiepoolne soovitus oleks käia laskmas ära ja seedida läbielatut (juhul kui oled esimest korda lasketiirus). Seda õpet võiks korrata nädalaste vahedega ühes kuus 3 korda nii, et viimane harjutamine jääks võimalikult lähedale eksamilaskmisele.
+ Teooria
Paraleelselt eelpoolmainituga peaks kindlasti omandama ka teooriat. Relvaloa eksami küsimused on oma stiililt vägagi sarnased autokooli lubade teoreetilisele eksamile. See tähendab, et raamatut endale pähe õppida on raske ja valikvastused võivad vahel tunduda nö. ‘nipikad’ – Küsimus võib pealiskaudselt tunduda tuttavana, kuid süvitsi uurides on sarnastel vastusevariantidel erinevused sees. Internetis leidub ka valikvastustega küsimustikke, mis lihtsustavad oluliselt õpet. Nende puhul soovitame pöörata tähelepanu ajakohasusele.
+ Eksamile registreerimine
Füüsiliselt-vaimselt terve, püstol istub kindlalt käes ja sul on teada millal-kuidas relva kasutada – Eelpooltoodud punktide vahel peaks ka politseisse aja kirja panema, et eksamile minna. Eelnevalt peaksid enamus koolitusi juba selja taga olema – Selleks külasta: relvataotlus.politsei.ee.
Kõigepealt on vaja sooritada Teoreetiline osa ja selle läbimisel lubatakse minna laskma. Peale edukat laskeeksami sooritust väljastatakse sulle luba Relvaluba.
Korduma kippuvad küsimused:
+ Relva (Kaasas) Kandmisluba pole Eesti vabariigis vajalik – Kui teed seda varjatult. Tänaval nähtava tulirelvaga ringi liikumine vajab selleks vastavat luba
+ Relvaluba ja Relvasoetamisluba on digitaalsed – Kõikide toimingute teostamiseks piisab ID kaardist
+ Püstol, Revolver ja Püss vajavad eraldi laskeeksamit, kuid teooria on sama.
+ Olemasolev relvaluba ei anna sulle õigust osta poest relv. Selleks on vajalik taodelda Relvasoetamisluba
+ Ühe Püstoli kodus hoidmiseks pole seiff vajalik (Ühel füüsilisel isikul on lubatud kodus pidada maksimaalselt 8 relva)
+ Laskespordi ja Jahindusega seotud isikutel on võimalik soetada Püss/Vintrelv.
Kuidas teha kindlaks püstol, mis vastab sinu vajadustele?:
Külasta meie Heckler&Koch lehte, kust saad kiire ülevaate saadaval olevatest püstolitest ja vintrelvadest: https://www.eqqus.ee/tootekategooria/relvad/hk/