Haix
Funktsionaalsete jalanõude spetsialist
Traditsioon ja kõrgtehnoloogia – Kõik algas enam kui 70 aastat tagasi: ettevõtte asutaja Xaver Haimer hakkas Baieris Mainburgis matka- ja töösaapaid tootma. 1992. aastal töötas tema poeg Ewald Haimerl välja esimesed nahast tuletõrjesaapad. Kohalikust kingsepaärist on HAIX arenenud ülemaailmseks mängijaks. HAIXi peetakse funktsionaalsete jalatsite tippbrändiks tuletõrjujatele, politseile ja kiirreageeriatele kogu maailmas. Baierimaalt päritfirma on paljude patentide ja uute tootearendustega valmis seadma funktsionaalsuse ja innovatsiooni osas uusi standardeid. Ettevõte asutati 1948. aastal Baieris Mainburgis. Selle praktikapõhised uuringud ja loomingulised uute toodete arendused on selle käsitöö kaubamärgid. HAIXil on professionaalseks kasutamiseks mõeldud jalanõud määratletud suurepärase tehnilise oskusteabe ja täiustatud kõrgtehnoloogilise tootmisprotsessiga. HAIX annab kogu maailmas tööd umbes 1700 inimesele ja valmistas 2019. aastal enam kui 1,4 miljonit paari kingi. Euroopas, Ameerikas või Aasias – või kus iganes mujal on vaja usaldusväärseid jalatseid – on kvaliteetsetest HAIXi saabastest saanud asendamatu kaaslane.
Militaarüksused
üle terve maailma usaldavad Saksa kvaliteeti. Euroopa suurimad armeed nagu Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa varustavad oma sõdureid peamiselt HAIX’i saabastega. Nad teavad miks – kui jalanõu ei sobi kandjale ideaalselt, siis võib see pärssida nende võimekust reageerida.
Pikad tunnid jalgadel, kuid valu puudub
Politseinikud kirjeldavad niimoodi oma igapäevatööd HAIX saabastega. Intensiivne ja laiahaardeline uurimis- ja arendustöö on vorminud sellest ideaalse sobivusega jalanõu. Tagasiside klientidelt on meile kinnitanud, et tulevikuski jäävad nad HAIX’idele kindlaks.
Funktsionaalsed jalanõud igapäevaseks töötegemiseks.
Sportlik disain, kergus ja turvaelemendid HAIX jalanõudel teevad neist usaldusväärsed jalanud objektidel, ehitustel või ladudes. Loomulikult on selles saapas ühendatud kvaliteet ja kogemused tööjalanõude valdkonnast, mis tagab üleüldise mugavuse seotult ohutaseme ja vigastuste vähendamisega. Ära vaeva oma jalgu madalama klassi turvasaabastega – Võta HAIX Safety
Taktikalised saapad: Kaitsevägi, Politsei, Kaitseliit
Vee ja tulekindlad saapad: Tuletõrje
Lõike ja torkekindlad töösaapad : Arboristid
Jalanõud põllule või aeda: Maastikuarhitektuur
Turvaninaga jalatsid objektidele : Ehitus
Verele ja kehavedelikele vastupidavad jalatsid: Kiirabi
Kuidas hoiab Haix sinu jalga?
- Surve vähendamine ja piisav löögisummutus
- Väärasendi ennetamine
- Optimaalne jala juhtimine ja lihaste tasakaal
- HAIX keskendub funktsionaalsusele, sobivusele ja loomulikult jalaohutusele. Eesmärk on saavutada parim võimalik sünergia Pealse, talla, tugisüsteemide ja kasutatud materjalide vahel.
- Arvesse on võetud erinevad kandja nõuded – Eriti ülimat kandmismugavust
Micro-Soft-Light süsteem: Talla ja jalatsi vaheline vahetsoon on täidetud kummist kestaga ümbritsetud lööke neelava vahuga. See annab kahekordse efekti – koos kummitallaga kaitseb see kandjat tule ja kuumuse eest, samal ajal kui vahukiht tagab seestpoolt suurepärased kandmisomadused.
Kaare tugisüsteem: See toetab jala keskosa loomulikku võlvi. Süsteem tagab, et varvastele ja nukkidele jääb piisavalt ruumi. See on tõhus viis jalgade vale asetuste ärahoidmiseks ja vähendades seeläbi kogu lihas-skeleti süsteemi koormust. Isegi kui teil on vaja jalanõusi pikka aega kanda, olete ikkagi valmis tegutsema.
Sun-Reflect süsteem: Otse naha sisse lisatud spetsiaalsed pigmendid neelavad kuni 40% vähem päikesekiirgust kui tavalised saapad ja hoiavad seega ära jalgadele tekkiva kuumatunde päikeselise ilmaga.
Spetsiaalne HAIX Certified Orthopedic System (CO-süsteem) koosneb tugevast rohelisest vahtmaterjalist, millel on vastupidav kate ja kaasaegne HAIX logokujundus. See on märgitud ära jalatsitel, millel on CO-süsteemi tähis. (65% 19–34-aastastest inimestest kannatab jalgade väärasendi ja sellest tulenevate muutuste tõttu nende lihasluukonnas. Tavalised sümptomid on seletamatud valud seljas, peas, põlvedes või jalgades) Ortopeedias eristatakse kahte EVA kõvaduse taset. EVA toorikud, mille A kõvadus on ligikaudu 40°, kasutatakse ohutus- ja professionaalsete jalatsite jaoks, mis saavad väiksemat koormust. EVA toorikud, mille A kõvadus on ligikaudu 50°, kasutatakse suurema surve korral. Näiteks olukordades kus tuletõrjujad kannavad varustust.
JALANÕUDE STANDARDITE LAHTISELETUS
Tuletõrjejalatsite klassifikatsioon vastavalt standardile DIN EN 15090
Kood I: nahast või muust materjalist jalanõud, välja arvatud täiskummist või täispolümeerist jalanõud
Kood II: Täiskummist või täispolümeerist jalatsid. Tuletõrjujatele loodud jalatsid vastavalt standardile DIN EN 15090
Tüüp 1: Välitulekahjud ja metsamaa tulekustutus; puudub: kaitse terade läbitungimise eest, varbakaitse, kaitse keemiliste ohtude eest;
Tüüp 2: kõik tulekustutus- ja päästetoimingud, mille puhul on vaja kaitset terade läbitungimise eest ja varvaste kaitset. Puudub kaitse keemiliste ohtude eest;
F1PA: Kõik normatiivsed põhinõuded ja nõuded läbitungimiskindluse ja antistaatilisuse jaoks
F2A: Kõik normatiivsed põhinõuded ja nõuded antistaatiliste omaduste kohta
HI1: Tallakompleksi soojusisolatsiooni tase 150° C / 30 min.
HI3: Tallakompleksi soojusisolatsiooni tase 250° C / 40 min.
Turvajalatsite kategooriate tähistus DIN EN ISO 20345
SB: põhinõuded vastavalt standardile (kaasa arvatud varbakaitse)
S1: Nagu “SB”, pluss suletud kannapiirkond, antistaatiline, energia neeldumisvõime kanna piirkonnas
S2: Nagu S1, täiendavad nõuded vee läbitungimise ja veeimavuse osas
S3: Nagu S2, täiendav läbitungimiskaitse, profiiltald
Professionaalsete jalanõude kategooriate määramine DIN EN ISO 20347
OB: põhinõuded vastavalt standardile
O2: suletud kannapiirkond, antistaatiline, energia neeldumisvõime kanna piirkonnas, täiendavad nõuded vee läbitungimise ja veeimavuse osas
O3: Nagu O2, täiendav läbitungimiskaitse, profiiltald
Lisanõuete tähendused (väljavõte standardist EN ISO 20345 / 20347)
E: Kannaosa energia neeldumine
HI: Tallakompleksi soojusisolatsioon
CI: tallakompleksi külmaisolatsioon
WR: Jalanõude veekindlus
WRU: Vee läbitungimine ja veeimavus
HRO: Talla käitumine kontaktsoojusega
M: Pöia kaitse
AN: Hüppeliigese kaitse
FO: Talla vastupidavus kütustele
P: Välistalla läbitungimiskindlus